Neden Biz?

Neden Kamp Kartepe diye merak ediyorsanız..

 
Gerçekten Zayıflatıyoruz

21 gün veya Hafta Sonu kamplarımızdan sonra hem zihinsel hemde fiziksel olarak değiştiğinizi göreceksiniz. En önemlisi Kamptan sonrada üye bağlılık programımızla zayıflamaya devam edeceksiniz.

Kolayca Zayıflamanın Püf Noktalarını Öğretiyoruz

Kendi kendinize çok formüller denediğinizi, Onlarca diyet uygulamaları yaptığınızı biliyoruz. Birliktelik ruhu, psikolojik sebepler,doğru beslenme ve yağ yaktırıcı sporlar ile daha kolay ve daha çabuk zayıflamanın püf noktalarını öğreneceksiniz.

Eğlenceliyiz, harika vakit geçirtiyoruz

Başarıdaki en önemli unsur sevmek ve odaklanmaktır. Bu iki formülü oluşturacak kaynağımız eğlenceli vakit geçirterek motive olmanızı sağlamaktır. Grup yarışmaları, rafting, dalış, jip safari, yamaç paraşütü, ormanda çadır kampı, at binme eğitimleri, ok atma eğitimleri, hobi faaliyetleri, kültürel etkinlikler, kültür gezileri, açık hava sinemaları gibi bir çok aktivite ve etkinlikle zayıflama kampını tatil kampına çeviriyoruz.

Sizi önemsiyoruz

Nasıl göründüğünüzün bizde önemi yok. Sizin hayal ettiğinizi gerçekleştirmenin ve bunu başarmış olmanın önemini en az sizin kadar hissediyoruz. Amacımız sizi hayallerinize ulaştırarak hayallerimize ulaşmak.

Kamp Bitincede Yanınızdayız

Amacımız kamptan sonrada zayıflamaya devam etmeniz. Üye bağlılık programımızla kamptan sonrada sizinle iletişimde kalıyoruz. Kamptan sonrada uygulamalarınızı soruyor, tavsiye veriyor ve teşvik ediyoruz.

Yaş Sınırımız Yok

Kampımıza çocuk, genç, yetişkin her yaştan insan katılabilir. Amacımız yaşı ne olursa olsun her yaş grubundan insanın sorunlarını gidermek.

Aile Ruhuyla Hareket Ediyoruz

Kampa katıldığınız andan itibaren Kamp Kartepe ailesinin bir ferdi oluyorsunuz. Her türlü sorunu, güzel anı birbirimizle paylaşıyor, birbirimizden destek alarak her konunun üstesinden geliyoruz.

Deneyimli, Profesyonel Kadroya Sahibiz

Doktoru, Psikoloğu, Diyetisyeni, Her spor çeşidine özel Eğitimcisi, Rekreasyon Uzmanı ve diğer ilgili personelleri ile Profesyonel kadroya sahiptir. Ayrıca Zayıflama, Ruh Dinginliği ve Aile Kampları ile ilgili her personelimiz minimum 5 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

Hayat Boyu Sağlık Felsefesi Kazandırıyoruz

Yaptığımız tüm çalışmalar anlık bir zayıflama, ruh dinginliği yada aile birlikteliği için değil, kamptan sonrada devam edecek ve sonuca ulaşacak ve hayat boyu sürdürülebilir sağlıklı yaşam kaliteniz üzerine kurulmuştur.

Extra Maliyet Yüklemiyoruz

Kamp sürecinde ki tüm işlemler ödediğiniz ücrete dahildir dolayısıyla kamp sürecindeyken sizden tekrar ücret talep etmiyoruz. Extra masraflar genelde masaj, hediyelik, özel ders talebi, özel terapi talebi ve program dışındaki aktivite taleplerinizden kaynaklanmaktadır.

Sosyal Hayattan Koparmıyoruz

Kamp sürecinde sizleri sosyal hayat ile entegre şekilde kalmanızı sağlıyoruz. Böylece kamptan sonra evinize döndüğünüzde sosyal hayata adaptasyon sorununu ortadan kaldırmış oluyoruz.

``Hiçbir his kendinizi fit hissetmeniz kadar güzel değildir``

Neden Kamp Ortamı?

Neden Kamp Ortamı diye merak ediyorsanız..

 
Birliktelik Ruhu ve Motivasyon

Ne yaparsanız yapın motive olmak ve odaklanmak şarttır. Bir arada yapılan her işte motivasyon, tek başına yapılana göre yüzlerce kat daha kolaydır.

Hem Tatil Hem Kamp

Tatili kaçırdım diye sakın üzülmeyin. Çoğu insan tatilde bile bu kadar eğlenemez. Zayıflama, Ruh dinginliği veya Aile kampı türlerimizden hangisine gelirseniz gelin hem sağlığınızda ilerleme kaydetmiş olacaksınız hem de unutulmaz bir tatil yapmış olacaksınız.

Hayatı ve Kendini Keşfetme İmkanı

Eğer isterseniz neleri yapabileceğinizi, potansiyelinizin neler olduğunu ve hayatın güzel kısımlarını keşfetmeyi öğreteceğiz.

Ömür Boyu Sürecek Yeni Dostluklar

Kampta geçireceğiniz güzel günler size güzel dostluklar ve unutulmaz anılar kazandıracak. Kısacası burada kazandığınız dostlarınızla konuşacağınız unutulmaz anılarınız olacak.

Kamp Güven ve Bağımsızlık Duygusu Oluşturur

Kamp ortamında ki herkes size benzer konularla ve aynı amaçlarla katılırlar. Bu amaç ve sonuç birlikteliği kendinizi özgür, bağımsız ve güvenli hissettirir.

Sorunlara Anında Çözüm İmkanı

Yaşadığınız bir sorun için veya kimseyle paylaşamadıklarınız için kampımızda uzman birini mutlaka bulacaksınız.

Tecrübe Paylaşımı

Aynı amacın etrafında birleşen insanlar ve kamp sizlerle tecrübelerini paylaşarak ufkunuzu açacaktır.

Ruh Dinginliği

Maşukiyenin doğası, rahat ortam, spor ve etkinlikler ruhunuzu dinlendirmenizi sağlayacaktır.

Doğuştan güzel bir vücudu olanlar şanslıdır. Bunun için çalışanlarsa güçlü!

Nasıl Zayıflatıyoruz?

Nasıl Zayıflatıyoruz diye merak ediyorsanız..

 
Kilonun Sebebini Araştırıyoruz

Zayıflama programına başlamadan önce sağlığınızın durumunu belirlemek ve kilo alış sebebini araştırmak çözüme ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Bunun için en etkili yol kilonun altındaki hem psikolojik hemde fizyolojik sebeplerin ortaya çıkarılmasıdır.

Çözüme Odaklanıyoruz

Kilonun sebeplerini ortaya çıkardıktan sonra uygulanacak terapi metodları, diyet programları ve spor yöntemleri ile hızlı ve etkili çözüm yoluna gidiyoruz.

Psikolojik Destek

Hem kilo alım sebeplerini ortaya çıkarmak hem de zayıflama çözümü noktasında psikolojik destek olmadan asla başarıya ulaşamazsınız. Başarının sağlanması için psikoloğumuz, grup terapileri ve eğitimlerle destek sağlamaktadır.

Doğru Sağlıklı Beslenme Programı

Her diyet doğru değildir. Doktorumuzun ve Diyetisyenimizin belirlediği parametrelerle tam, etkili ve sağlıklı bir beslenme kaçımılmazdır.

Spor ve Antremanla Yağ Yakmaya Odaklanıyoruz

Bütün parametreler belirlendikten sonra vücuttaki yağların yakılması için farklı, etkili antrenman, egzersiz ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Eğlence Programlarıyla Motivasyon ve İsteğinizi Artırıyoruz

Rahat, mutlu, huzurlu ve neşeli olabilmeniz için eğlence ve aktivitelerle sizi kuşatıyoruz. Tatil tadında bir kamp yaşatıyoruz.

Kampta Öğrendiğini Evinde Uygula Felsefesi İle Uğurluyoruz

Kampta zayıflamanın, dinginleşmenin ve iletişim kurmanın püf noktalarını öğrenmiş olarak sizi evinize yolluyoruz. Amacımız sizlere burda öğrettiklerimizi evinizde uygulatmak ve bu felsefe ile sizi donatmak.

Kontrol Etmek, Teşvik Etmek için İletişimde Kalıyoruz

Üye bağlılığı programımız kamptan sonra ki sosyal hayatınızda da sizi takip etmeyi hedeflemektedir. Bu takiple anlık durumunuzu öğrenmek, kampta öğrendiklerinizi uygulamaya teşvik etmek ve sağlıklı yaşam felsefesi ile yaşamınızı sürdürtmektir.

Başlama hız ya da güç değil, istek ve cesaret gerektirir.

Psikolojik Destek ve Terapi

Programlar esnasında psikolojik destek ve terapiler

 
Kilonuzun Altında Yatan Nedenler

Kilo problemlerinin altında çoğunlukla geçmişte yaşanan travmalar yatmaktadır. Amacımız bu travmayı bulup yok ederek kesin çözüme ulaşmaktır.

Bilişsel Davranış Terapisi

Kalıcı zayıflama stratejilerini öğretiyoruz. Üyelerimiz neden fazla yemek yediklerini keşfediyorlar ve eve döndükten sonra sağlıklı beslenmeyi sürdürmek için ne yapacakları konusunda özel bir plan geliştiriyorlar.

Stres Yönetimi

Strese neden olan davranış ve alışkanları belirleyerek nasıl başa çıkılacağı noktasında plan gelişimi sağlanır.

Kendini İzleme

Hayat tarzının ve davranışların değişmesi için kendini sorgulama metodudur.

Kalıcı Zayıflama Stratejileri

Kampta yaşanan zayıflamanın kalıcı hale gelebilmesi için oluşturulan metotlar.

Sürdürülebilir Sağlıklı Beslenme Yönetimi

Kampta kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlığı ve sağlıklı ürünler tüketimi konusunda uygulama metotlarını içerir.

Problem Çözme, Özgüven ve Sosyalleşme Yeteneklerinin Geliştirilmesi

Kamp ruhu ve birlikteliği ile neler yapabileceğinin farkına varırsın.

Başarıya Odaklanma

Senin için hazırlanmış bir ortam ve başarıya odaklanmış bir ekiple sende başarıya odaklanırsın.

Grup Terapileri

Tüm psikolojik terapi ve eğitimler grup olarak verilmektedir. İsteyen extra olarak özel terapi de alabilmektedir.

``Cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır.``

Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Programlar esnasında uygulanan sağlıklı beslenme eğitimi hakkında

 
Sağlıklı Yaşam ve Besinler

İnsan sağlığının sürdürülebilir olması tükettiği besinlerin sağlıklı olması ile doğru orantılıdır. Diyetisyenimiz sağlıklı yaşam ve sağlıklı besinler konulu eğitimler düzenlemektedir.

Öğün Planlama

Sağlıklı yaşam programı için günlük kaç öğün olması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

Yeterli ve Dengeli Beslenme

Yemek yemek bir ihtiyaçtır. Fazla yemek yemek ise hastalık. Vücudun istediğinden fazlasını vermek vücut dengesini bozacaktır.İhtiyacınız olan beslenme ile ilgili eğitimler olacaktır.

Enerji İhtiyacı

Dengeli beslenme ve doğru besinlerle enerji ihtiyacınızı karşılamaya yönelik eğitimleri içerir.

Sağlıklı Pişirme Teknikleri

Besinlerin vücuda yararlı şekilde hazırlanabilmesi için doğru pişirilmeleri gerekir. Hangi besin nasıl pişirilirse faydalı oluru öğreteceğiz.

``Artık; başaranlara hayret etme, onlar gibi gayret et.``

Kamptan Sonra Ne Olacak?

Kamptan sonrasını merak ediyorsanız..

 
Püf Noktaları Öğrenmiş Olacaksınız

Sağlıklı beslenmenin, zayıflamanın, ruhu dinginleştirmenin, aile ilişkilerini kuvvetlendirmenin püf noktalarını öğrenmiş olacaksınız.

Zayıflamış, Dinginleşmiş, Aile İlişkileri Gelişmiş Olarak Evinize Döneceksiniz

Kamp programlarımızın çeşitlerine ve amacına göre Zayıflamış, Dinginleşmiş, Aile İlişkileri Gelişmiş Olarak Evinize Döneceksiniz

Öğrendiklerinizi Evinizdede Uygulayacaksınız

Kampımızda öğreneceğiniz tüm bilgiler, etkinlikler vb. evinizde uygulanabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Felsefemiz, hayat boyu sağlık felsefesini benimsemenizdir.

Sizinle İletişimde Kalacağız

Kampta öğrendiklerinizi uygulamanız ve sağlıklı yaşamı sürdürmeniz noktasında irtibat halinde kalacağız ve teşvik edeceğiz.

Durumunuzu Sorgulayacağız

Kamptan sonra sağlıklı yaşam konusunda neler yaptığınızı sorgulayacağız. Aile olmak bunu gerektirir 😉

Hayat Boyu Sağlıklı Yaşama Teşvik Edeceğiz

Kamptan sonra iletişimde kalarak, sorgulayarak sizleri sağlıklı ve mutlu yaşama konusunda teşvik etmeye çalışacağız.

Öğrendiklerinizi Uygulamanız için Motive Edeceğiz

Kamptaki durum, yenilikler ve hayatla ilgili konularda paylaşımda bulunarak motive etmek için çalışmalar yapacağız.

Hayat Boyu Sağlıklı Yaşam Felsefesini Devam Ettireceğiz

Ne olursa olsun size sunulan emeği, hizmeti, zamanı boşa çıkarmamak için birlikte çalışacağız.

``İstediğini elde etmek için asla geç değil!``

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

 
21 Günde ne kadar zayıflayacağım?

Ortalama olarak 5 ila 15 kg arasında değişmektedir. Tabiki bu kişinin bünyesine, kilosuna ve zindelik durumuna göre değişmektedir. Kamp sonunda muhakkak zayıflayacaksınız fakat amacımız kamptan sonraki sosyal yaşamınızda da zayıflamanızı sürdürecek psikolojik desteği vermektir.

Yaş Sınırı Var Mı?

Katılımda yaş sınırı yoktur. Çocuklar, gençler, yetişkinler kısacası ihtiyacı olan herkes katılabilir.

Cep telefonu kullanabiliyormuyuz?

Telefon kullanımını sınırlandırıyoruz. İstirahat zamanlarında kullanabilirsiniz.

Neden zayıflama kampına geleyim?

Zayıflarken eğlenmek, doğru olanı yapmak, doğru eğitimler almak ve psikolojik olarak sürdürülebilir bir sağlıklı yaşam oluşturmak için gelmelisiniz.

Kadın erkek karışık mı?

Havuz etkinlikleri ve konaklama hizmetleri bay bayan ayrı olarak sürdürülmektedir. Diğer tüm etkinlikler ortak olarak yapılmaktadır.

Kamp bittiğinde ne olacak?

Zayıflamış ve eğitimlerle zayıflamanın püf noktalarını öğrenmiş olacaksınız. Evinizde öğrendiğiniz programları rahatca uygulayabileceksiniz. Ayrıca yeni kıyafetler almak için alışverişe çıkacaksınız :))

Kampa gelirken ne getirmeliyim?

Su geçirmez outdoor spor ayakkabısı, İç alan spor ayakkabısı, Su Geçirmez yürüyüş pantolonu, Yağmurluk, Panço, Mayo/Şort, Bone, Terlik, Tozluk, Spor kıyafetleri, Bol miktarda T,Shirt ve İç Giyim kıyafetleri, Sıcak ve Soğuk havaya uygun kıyafetler (eldiven, bere, şort, güneş kremi, şapka vb. gibi), Günlük yürüyüşe uygun sırt çantası, Kronik hastalığı olanlar kullandıkları ilaçlarını, ve şahsi eşyalar.

Kampa katılmamıza engel olacak şeyler neler?

Yüksek tansiyon, kalp hastalıkları gibi spor yapmanıza engel her türlü hastalığı olanlar. Bu hastalar dilerlerse ruh dinginliği kampına katılabilirler.